Rzeszowski Klub Sportowy RES - GEST RZESZÓW
RES - GEST RZESZÓW - 14.03.2009 - PCIM
RES - GEST RZESZÓW

RZESZOWSKI KLUB SPORTOWY RES-GEST POWSTAŁ W ROKU 1958.

Zapraszam do czytania małego streszczenia Turnieju o Puchar Wojta Pcima , nie byłem najlepszy z polskiego ale mam nadzieje że opis wam sie spodoba i przeczytacie do końca

„Wydawało się że już nic nam nie stanie na drodze do wygrania tego turnieju a jednak przegraliśmy…”

14.03.2009 Turniej w Pcimie k. Krakowa. Jedziemy w okrojonym składzie , kluczowi zawodnicy mają inne plany i nie mogą pomóc druzynie w tym turnieju…. Jadą z nami Trojnar – bramkarz , Homa , Ożóg , Pretorius , Kołcz , Maczuga i Koba , skład nie najlepszy ale tez nie najgorszy i wszyscy zebrali się 13.03.2009 w piątek punktualnie o 17 pod Klubem PZG w Rzeszowie. Ruszamy zgodnie z planem. W drodze 2 przerwy i na spokojnie zajechaliśmy o 20.30 i bez problemu trafiliśmy do Hotelu „Prodimet” ,  zostaliśmy mile przyjęci i otrzymaliśmy 3 pokoje 3 osobowe oraz harmonogram jutrzejszego turnieju… Warunki w pokoju były niezłe ale my byliśmy już myślami o jutrzejszym turnieju wiec od razu poszliśmy wszyscy spać. A co do turnieju to byliśmy w grupie A z drużynami z naszej ligi Świt Wrocław , Jedność Kraków oraz PZG Gorlice. W grupie B rywalizowały drużyny takie jak Urząd Gminy Pcim , OSP Gminy Pcim , Przedsiębiorcy Gminy Pcim oraz Starostwo Powiatowe w Myślenicach.

Sobota 7.00 wszyscy już na nogach i idziemy na śniadanie i każdy  jadł tyle ile trzeba żeby nie było ani za dużo ani za mało i miał siłe biegać cały dzień bo ani myśleliśmy odpaść w fazie grupowej. Po śniadaniu wszyscy zabraliśmy sprzęt i udaliśmy się na hale z pomocą organizatora turnieju który poprowadził nas swoim samochodem. Po 15 minutach jazdy byliśmy już na hali i wszyscy najpierw zobaczyli hale a potem udaliśmy się do szatni. Nowa hala w Stróżach była bardzo dobrym obiektem do rozegrania turnieju. Nie minęło 5 minut a już jako pierwsi weszliśmy na hale się rozgrzewać bo również jako pierwsi rozpoczęliśmy turniej. I zaczęliśmy od błyskawicznego ataku na przeciwnika. Wrocławianie momentami nie wiedzieli co się dzieje i jak się gra w piłkę.

8-0 (3-0)

Szybko strzelona bramka przez Kołcza pozwoliła nam kontrolować cały mecz , a wrocławianie nie mieli okazji do wykazania się z umiejętności strzeleckiej bo wszystkie ich ataki były zatrzymywane na środku boiska przez Pretoriusa , Ożóga i Home. A Res-Gest cały czas oddawał strzały i nie dawał wyjść przeciwnikom z własnej  połowy a tym bardziej żeby piłka nie dostała się do rąk naszego bramkarza. Następny mecz graliśmy 2 godziny później a w między czasie rozegrane zostało 5 meczy.

B Starostwo Powiatowe w Myślenicach - Przedsiębiorcy Gminy 6-0

A Gorlice – Kraków 0-8

B OSP Gminy Pcim - Urząd Gminy Pcim 1-4

A Gorlice – Wrocław 4-5

B Starostwo Powiatowe w Myślenicach - OSP Gminy Pcim 1-2

I wkońcu przyszła nasza kolej na rozegranie meczu , przeciwnikiem był zespół z Krakowa , i tutaj momentami krakowianie  mylili piłkę nożna z hokejem i wprowadzili zasady z hokeja gdzie można wpadać jeden na drugiego a to w piłce nożnej jest FAULEM ale według nich to była czysta gra. Całe szczęście ten mecz nie zakończył się kontuzjami zawodników a RES-GEST pewnie pokonał przeciwników i to aż 6-0. A to co zrobili zawodnicy z Krakowa po meczu to napisze w 2 zdaniach bo niema co opisywać głupotę ludzi którzy nie umieją przegrywać a w sporcie są wygrani i przegrani. A żeby wygrac trzeba być lepszym co najmniej jednym golem. Chłopak z Krakowa nie mogł pogodzic się z tym ze przegrali to zaczał szukać winnego i twierdził ze jeden z naszych zawodników cały czas go faulował i nie dał mu za to rozegrać dobrego meczu i na dodatek go prowokował. Dobrze ze skończyło się na przepychankach i kłótniach, które nie są potrzebne w tym sporcie. I ja tu się zastanawiałem dlaczego on ma takie pretensje skoro w piłce nożnej rolą obroncy jest właśnie przeszkadzanie napastnikowi w oddaniu strzału , w przyjęciu piłki i przecież oni mogli robic to samo ale widocznie nie mogli sobie poradzić i przegrali.

6-0 (2-0)

No i po tym meczu Res-Gest miał zapewniony awans i mecz z Gorlicami był już tylko dopełnieniem formalności i zajęcie 1 miejsca. Następny mecz graliśmy 1,5 godziny później.

B Przedsiębiorcy Gminy – Urząd Gminy Pcim 3-4

A Wrocław – Kraków 4-2

B OSP Gminy Pcim - Starostwo Powiatowe w Myślenicach 4-5

Mecz z Gorlicami był już tylko jednostronnym widowiskiem i nie będę duzo opisywać. Dodam że to był mecz Daniela Pretoriusa który w tym meczu pokazał jak powinien grać zawodnik na pozycji napastnika i strzelił aż 6 goli w tym meczu a Marek Homa pokazał jak powinien obronca włączać się do ataku i zagrażać przeciwnikowi. Gratuluje obu zawodnikom za dobry mecz.

13-0 (4-0)

B Przedsiębiorcy Gminy Pcim – OSP Gminy Pcim 3-11 ale w OSP grał nie wpisany na liste uczestników zawodnik i Przedsiębiorcy wygrali walkowerem 3-0.

4-26

Z grupy B awansowali Starostwo Powiatowe w Myślenicach z 1 miejsca i Urząd Gminy z 2 miejsca.

Zanim przystąpiliśmy do rozegrania meczu półfinałowego zjedliśmy gorący posiłek i nastąpiła przerwa żeby każdy mógł odpocząć. Mecz półfinałowy był ciężki bo przeciwnicy oglądali nas i dobrze się bronili nie dopuszczając nas do strzałów z dystansu ani podejść pod bramkę. Przełom nastąpił kiedy za sprawą Ożoga przeciwnik strzelił „SWOJAKA” musieli się otworzyć i zaatakować a to dało miejsce na przeprowadzenie  składnych akcji i skończyło się 6-1 chociaż ta jedna bramka wpadła w ostatniej sekundzie. Pragnę dodać że w 1 połowie jak i drugiej pierwsze bramki wpadły podobnie  i udział w obu miał Ożóg… Przyznam ze jeszcze nie miałem takiej sytuacji ze w jednym meczu dzięki mnie  2 razy wpadł samobój na naszą korzyść. Pojedyncze samobójcze bramki to zdarzały się nawet często ale kiedyś musiało nastąpić podwójnie…

Starostwo Powiatowe w Myślenicach – Kraków 3-1

Chwila odpoczynku i mecz o 3 miejsce między Krakowem a Urzędem Gminy , zwyciężyła drużyna Urzędu Gminy Pcim wygrywając 4-2. Mecz był ciekawy , UG Pcim wygrywał 2-0 i mimo tego Kraków wyrównał jeszcze w 1 połowie na 2-2 a druga połowa to nerwowa końcówka i indywidualne błędy w obronie wykorzystali zawodnicy Urzędu Gminy w Pcimie i to do nich trafił puchar 3 miejsca.

FINAŁ

Wydawało się że już nic nam nie stanie na drodze do wygraniu tego turnieju a jednak przegraliśmy , niewiem jakie czynniki wpłynęły na to ze to już nie była ta sama drużyna co zdobyła w 4 meczach aż 33 bramki i straciła 1. Pewność siebie czy strach , zmęczenie czy lekceważenie przeciwnika… Można to rozważać ale finał nie będę powtórzony i musimy się zadowolić 2 miejscem chociaż była szansa tylko sami ja zmarnowaliśmy. Jedyną bramkę w finale strzelił Ożóg a wynik był 3-1 dla Starostwa Powiatowego Powiatowego Myślenicach. Dodam tez ze ostatnie 5 minut 2 połowy to już było to co miało być od początku meczu , troche za późno zaczęliśmy grać i oddaliśmy 3 razy wiecej strzałów niż w 1 połowie i po 2 strzałach piłka trafiła w rękę przeciwnika i co najlepsze to wszyscy widzieli tylko nie sędzia i co jeszcze mnie zaszokowało najbardziej to powiedział mi ze zostało 30 sekund do końca i jakby podyktował karnego to i tak nic by się nie zmieniło , a właśnie że zmieniłoby przegralibyśmy 3-2 a nie 3-1. Ale co tu duzo mówić 2 miejsce i trzeba się cieszyć bo dojście w takim składzie do Finału było ogromnym sukcesem…

Ożóg

STAROSTWO POWIATOWE w Myślenicach

1-3(0-2)

Zaraz po finale odbyło się rozdanie nagród i Rzeszów otrzymał za zajęcie 2 miejsca puchar oraz piłkę halową ADIDAS i będziemy na pewno mieli z tego pożytek… Za zajęcie 1 i 3 miejsca również były puchary i piłki. Po wręczeniu nagród drużynowych przyszedł czas na nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem został bramkarz ze Starostwa a najlepszym Strzelcem został również zawodnik ze Starostwa który na koncie miał 15 goli. Najlepszym zawodnikiem turnieju został zawodnik Piotr Ożóg , szczerze mówiąc nie spodziewał się tego ale skoro otrzymał wyróżnienie to nie zagrał słabo , a te wyróżnienie otrzymał dzięki współpracy z Markiem , Danielem , Krzyśkiem , Michałem , Łukaszem , Danielem bo bez nich na pewno nie zdobyłby tego wyróżnienia i bardzo DZIĘKUJE za współprace na boisku. Po rozdaniu Wójt Gminy Pcim „postawił” piwa a dokładnie to dwie beczki piwa i można było się napić po turnieju i oczywiście wszyscy poznaliśmy smak piwa… Po tym jak już ochłonęliśmy , porozmawialiśmy o całym turnieju i wyciągaliśmy wnioski na przyszłość i udaliśmy się do hotelu na kolacje i każdy udał się do swoich pokoi i już z niego nie wyszedł aż do dnia następnego….

Niedziela. Godzina 8.30 śniadanie i po śniadaniu pakowanie i chwila odpoczynku i o 10 ruszamy w drogę , na drodze nic się nie działo oprócz tego ze przez remonty są różne objazdy ale na 13.30 dojechaliśmy pod klub PZG w Rzeszowie skąd każdy udał się do domu… Cały czas myśle jaki tytuł nadać temu opisowi , recenzji jak kto woli… „Grali pięknie ale przegrali FINAŁ” , „Dobry początek i środek , słaba końcówka” albo przytocze fragment : „Wydawało się że już nic nam nie stanie na drodze do wygrania tego turnieju a jednak przegraliśmy…” Jednak ten fragment będzie najlepszym tytułem tego opisu turnieju…. Pozdrawiam